Zbavte se krvácivých dásní a zkaženého dechu

Nejenom zubní kazy trápí populaci po celém světě, druhým nejčastějším problémem je parodontóza. Podle některých statistik tímto onemocněním trpí více než 90 % lidí starších 30 let.

Co je to parodontitida?

Parodontóza vzniká dlouhodobým neodstraňováním zubního plaku, který se usazuje na zubech a dásních. V něm se vyskytují bakterie, které do dutiny ústní vylučují toxiny. Ty způsobují zánětlivou reakci organismu – tedy záněty dásní.

Za záněty dásní však může stát i zubní kámenpřevislé zubní výplně a okraje korunek, pod nimiž se zubní plak usazuje.

Pokud se zánět včas neodhalí, napadá závěsný aparát. Dochází pak k úbytku kosti a zub se začne viklat. V nejhorším případě pak neléčená parodontóza končí ztrátou jinak zdravého a funkčního zubu.

Nejčastějšími příznaky paradontózy jsou:

  • krvácivé dásně
  • zápach z úst
  • odhalené krčky
  • viklavost zubů – koncový stav, který je alarmující

Průběh parodontózy je různý. Velice záleží na Vašem fyzickém stavu a imunitě. Negativní vliv má rovněž kouření a nadměrný stres

Jak předcházet parodontitidě

Abyste předcházeli zánětům, je potřeba o své zuby pravidelně pečovat. Každý den se potřebujete zbavit plaku, který se usazuje na zubech a dásních a ve kterém se skrývají škodlivé bakterie. Pokud si nejste jisti, jak se o své zuby správně starat, navštivte naši dentální hygienistku.

Ta Vám poradí:

  • se správnou technikou čištění zubů
  • s výběrem kvalitního zubního kartáčku
  • s čištěním zubů mezizubním kartáčkem

Parodontitidě rovněž můžete předcházet pravidelnými preventivními prohlídkami. Během nich zubař odhalí začínající problémy a včas je začne řešit.

Jak léčit parodontózu

Základem úspěšné parodontologické léčby je správně provedená dentální hygiena včetně odstranění poddásňového zubního kamene. V případě nutnosti specializovaných parodontologicko-chirurgických zákroků spolupracujeme se špičkovými externími pracovišti